Tanah Rata

Cameron Highlands

Kategorie: 
2014-03-12-TanahRata002014-03-12-TanahRata01
Map
Półwysep Malajski. Po krótkim postoju w Kuala Lumpur, dziś mija drugi dzień w Cameron Highlands, rejonie opanowanym przez przyjezdnych, głównie z Półwyspu Indyjskiego. Są wszędzie i ciężko tu nawet o malezyjską kuchnię. Za to auto-stop wciąż działa niezawodnie, co jest bardzo istotne biorąc pod uwagę odległości i różnice wysokości położenia okolicznych atrakcji.
Dwie najbardziej widowiskowe plantacje herbaty leżą dokładnie w odległości 15km od siebie. Pierwsza, umiejscowiona w Cameron Valley, tuż przy drodze z Kuala Lumpur do Tanah Rata - Cameron Bharat Tea Estate. Łatwo dostępna z pięknymi widokami na rozległą dolinę. Druga, położona jakieś 5km za miejscowością Brinchang - Boh Sungei Palas Tea Estate. Plantacja dużo rozleglejsza oferująca wspaniałe widoki po drodze do fabryki herbaty, choć moim zdaniem dużo mniej efektowne.
Drogę tu jednak rekompensuje dostępność do szerokiego wachlarza plantacji truskawek i możliwości degustacji tych przepysznych owoców w każdej formie - od całych owoców począwszy, poprzez truskawkowe szejki, na lodach skończywszy.

Obserwuj pasjapodrozowania.pl na Bloglovin